رپورتاژ آگهی

نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب :

به گزارش گروه ساختمان: همیشه باید به نظم و قائده دکوراسیون منزل توجه داشت، زیرا که منزل محیط امن و آرامش بخش هر انسانی می‌باشد، طبق بررسی‌ هایی که انجام شده است، جذابیت یک دکوراسیون باعث می‌شود که انسان از احساس آرامش و لذت بیشتری برخوردار شود. در این مقاله قصد داریم به نکات مهمی درباره‌ی دکوراسیون اتاق خواب بپردازیم که می‌تواند نمای دکوراسیون اتاق خواب را به زیباترین مدل ها تبدیل نماید.

سرویس خواب شاین – تصویر ۱

یک دکوراسیون اتاق خواب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اتاق خواب، همان طور که گفته شد، از مهم ترین قسمت های منزل می‌باشد که باید به دکوراسیون آن توجه داشته باشیم از همین بابت باید با رعایت چندین نکته و ویژگی به زیباتر بودن و حالت استاندارد اتاق خواب توجه کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت :

 • توجه به راحتی و آسایش :
  در انتخاب اول، باید به این ویژگی توجه داشته باشید که دکوراسیون اتاق خواب شما باعث آن احساس آرامش و آسایش شما می‌شود یا خیر؟ برخی از افراد با تغییر رنگ دکوراسیون منزل خود به رنگ دلخواه خود باعث آرامششان می‌شود و برخی از افراد با استفاده از اکسسوری های جذاب می‌توانند حس و حال خوبی را به اتاق خواب خود تزریق نمایند.

البته راه هایی دیگری برای احساس راحتی و آسایش هم می‌باشد که می‌توانیم به استفاده از تخت خواب راحت و بالشت ها و روتختی می‌توانیم اشاره نماییم.

 • توجه به نوع طراحی و هماهنگی
  زیبایی اصل مهمی می‌باشد که باید در ویژگی‌های دکوراسیون اتاق خواب به آن توجه کرد و شامل اهمیت می‌باشد، به عنوان مثال هر چه قدر که سرویس خواب به کار رفته در اتاق خواب از لحاظ اندازه و رنگ هماهنگ باشند، این نشان دهنده نوع سازگاری، هماهنگی و در نتیجه منجر به زیبایی می‌شود. با رعایت ویژگی هایی مثل هماهنگی رنگ ها و همچنین استفاده از الگوها و طرح های مناسب می‌توانیم به زیبایی طراحی دکوراسیون بیافزاییم.
 • توجه به نورپردازی مناسب :
  استفاده از یک نورپردازی عالی و مناسب در دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند باعث شود که جذابیت ظاهری و بصری اتاق خواب به حد بسیار عالی برسد، از همین جهت نورپردازی نقش مهمی در ایجاد فضایی آرامش بخش و دلنشین دارد، استفاده از نورطبیعی می‌تواند در طول روز اتاق منزل شما را شاداب و روشن نگه دارد. البته استفاده از نورمصنوعی مانند چراغ های مناسب با نور ملایم برای شب می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
 • توجه به امکاناتی نظیر نگه داری وسایل اضافه:

از مهم ترین ویژگی هایی که برای دکوراسیون اتاق خواب ها باید توجه داشته باشیم، امکاناتی نظیر نگه داری وسایل اضافه می‌باشد، توجه به فضایی که باعث نگه داری وسایل اضافه می‌شود، بسیار پر اهمیت و ویژه است زیرا که شما می‌توانید لباس های اضافه و وسایلی که نیاز بهشان ندارید را در قسمتی از منزل مانند کمد و قفسه، میزکنار تخت برای نگهداری وسایل کوچک استفاده نماییم.

سرویس خواب مدرن و چوبی – تصویر ۲
 • استفاده از پارچه های با کیفیت در اتاق خواب :
  عوامل مهمی در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب ها تاثیر گذار است، پارچه نقش بسزایی در زیبایی اتاق خواب دارد، از پارچه ها معمولاٌ در روتختی و پرده های با طرح های زیبا استفاده می‌شود، از دیگر مکان هایی که از پارچه با کیفیت استفاده می‌شود در فرش ها، موکت و قالیچه ها می‌باشد که به چشم نوازی بیشتر اتاق خواب کمک شایانی می‌کند.
 • توجه به تهویه و رطوبت فضای اتاق خواب :
  هر چه قدر که تهویه و رطوبت فضای اتاق خواب مناسب و استاندارد باشد، به طور حتم فضای شاداب و آرامش بخشی در اتاق خواب شما فراهم می‌شود، برای همین با ایچاد یک تهویه مناسب برای ایجاد هوای تازه و جلوگیری از بوی نامطبوع در اتاق خواب ضروری می‌باشد از راه هایی که به تهویه مناسب بودن کمک شایانی می‌کند، استفاده از پنجره ها می‌باشد شما با بازکردن پنجره ها در طول روز و همچنین استفاده از سیستم تهویه مطبوع می‌تواند تنظیم دما و کیفیت هوا کمک شایانی نماید.
 • توجه به میزان امنیت و آرامش در اتاق خواب :
  هر چه قدر که در اتاق خواب احساس امنیت کنید، باعث می‌شود که آرامش بیشتری نصیبتان شود، برای همین یکی از ویژگی های برتر که جزو نکته های اساسی در دکوراسیون منزل می‌باشد، توجه به میزان امنیت و آرامش در اتاق خواب است. شما با استفاده از درهای محکم و قفل دار برای حفظ امنیت و همچنین عایق های صوتی که باعت کاهش سروصدا مزاحم و ایجاد فضای آرام می‌شود می‌توانید امنیت و آرامش خود را تامین نمایید.
سرویس خواب عروس – تصویر ۳

با رعایت چندین نکته دکوراسیون اتاق خواب خود را زیباتر نمایید :

برای اینکه زیبایی دکوراسیون اتاق خواب خود را به اوج خود برسانیم، باید به چندین عوامل مهم که به ایجاد فضای آرام، دلنشین و جذاب کمک می‌کند توجه داشته باشیم. در ادامه به مهم ترین عواملی که به زیبا، جذاب و منحصر به فرد شدن دکوراسیون کمک ویژه ای میکند می‌پردازیم.

 • استفاده از رنگ های مناسب و جذاب :

در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب باید سلیقه خرج داد، رنگ جزء نکته های اساسی برای دکوراسیون است که انتخاب آن بستگی به نوع سلیقه صاحب اتاق دارد، هر رنگ در پشت سر خود مولفه روانشناسی را حمل می‌کند که در ادامه به معرفی چند طیف رنگی اشاره خواهیم کرد.

استفاده از رنگ های خنثی :

برخی از رنگ ها مانند رنگ سفید، خاکستری، بژ ممکن می‌شود که در اتاق خواب حس آرامش بخشی به کاربر منتقل شود و معمولاٌ با دیگر دکوراسیون ها سازگارند.

رنگ های ملایم :

رنگ های آبی آسمان، سبزنعنایی، صورتی را می‌توان به عنوان رنگ های کمرنگ و آرامش بخش بدانیم که بهترین انتخاب برای اتاق خواب ها می‌باشند.

استفاه از رنگ های گرم :

رنگی هایی مانند رنگ زرد، نارنجی که باعث احساس گرما و راحتی می‌شود، مناسب برای افرادی است که علاقه مند به محیط های گرم دارند می‌شود.

سرویس خواب سفید – تصویر ۴
 • استفاده از مبلمان و سرویس خواب مناسب :

یکی از ویژگی هایی که باعث جذاب و زیباتر شدن هر چه بهتر دکوراسیون اتاق خواب می‌شود، استفاده از مبلمان و سرویس خواب می باشد، انتخاب مبلمان متناسب با فضای اتاق خواب و سبک دکوراسیون از اهمیت زیادی برخوردار است مثلاٌ با استفاده از تخت خواب، میزهای کنار تخت، کمد و قفسه ها می‌توانیم به جذابیت هر چه بیشتر سرویس خواب و مبلمان بپردازیم.

 • بهره گیری از تزئینات و اکسسوری ها در دکوراسیون :

استفاده از اکسسوری ها و تزئینات در دکوراسیون ها باعث می‌شود که نمای زیبایی به دکوراسیون داخلی اتاق خواب منتقل شود، از نمونه اکسسوری‌ها در دکوراسیون می‌توانیم به تابلوهای هنری، آینه ها، گیاهان، پرده ها، فرش ها اشاره کنیم که ایده هایی برای جذاب تر شدن دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌باشد.

 • شخصی سازی فضای دکوراسیون اتاق خواب :
  اضافه کردن المان های شخصی مانند عکس های خانوادگی، وسایل یادگاری و تزئیناتی که به شما حس خوبی می‌دهند، می‌تواند اتاق خواب شما را زیباتر و منحصر به فرد تر کند.با توجه به این عوامل و انتخاب های هوشمندانه می‌توانند دکوراسیونی زیبا و دلنشین برای اتاق خواب خود ایجاد کنید که علاوه بر زیبایی، آرامش و راحتی را نیز به همراه داشته باشد.

برای اتاق خواب باید چه سرویس خوابی انتخاب نماییم؟

انتخاب سرویس خواب مناسب برای اتاق خواب نیازمند توجه به چندین عامل مهم است که می‌تواند بر زیبایی، راحتی و کارایی اتاق تاثیر بگذارد. در ادامه، به برخی از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب سرویس خواب مد نظر داشته باشیم، اشاه می‌کنیم :

 • توجه به اندازه سرویس خواب :
  اولین مورد که باید به آن توجه داشته باشیم، اندازه سرویس خواب می‌باشد، هر چه قدر که اندازه سرویس خواب متناسب با اندازه اتاق خواب شما باشد، می‌تواند به زیبایی و جذابیت بصری سرویس خواب منزل شما کمک شایانی نماید.
  برای مثال اگر اتاق خواب منزل شما کوچک می‌باشد، می‌توانید با استفاده از سرویس خواب های کمجا و جمع و جور که شامل تخت خواب های کوچک تر و کمدهای باریک می‌باشند انتخاب نمایید.
  ولی اگر در صورتی که اتاق خواب بزرگی دارید، می‌توانید از تخت خواب های بزرگتر و سرویس خواب های تکمیل تر و تجهیز تر بهره ببرید.
 • تعیین سبک و نوع طراحی دکوراسیون سرویس خواب در اتاق خواب :
  سبک سرویس خواب باید با سبک کلی دکوراسیون اتاق خواب منزلتان هماهنگ و یکی باشد، از همین لحاظ به چندین سبک مهم و شناخته شده اشاره خواهیم کرد.

سبک سرویس خواب سبک مدرن :
سرویس خواب های مدرن معمولاٌ دارای خطوط ساده و مستقیم، رنگ های خنثی و طراحی های مینیمال می‌باشند.

سبک سرویس خواب کلاسیک : سرویس خواب کلاسیک اغلب دارای جزئیات بیشتر، تزئینات پیچیده و رنگ های غنی تر مانند چوب های تیره هستند.

کیفیت و مواد ساخت شده در سرویس خواب :

کیفیت مواد به کار رفته در سرویس خواب از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد، معمولاٌ در سرویس خواب ها از متریال چوب، فلز، ملامینه و ام دی اف استفاده می‌شود که هر کدام برای خود شامل ویژگی و اعتبارهایی می‌باشد که در ادامه به چندین ویژگی آن اشاره خواهیم کرد.

ساخت سرویس خواب با چوب : سرویس خواب هایی که با چوب ساخته می‌شوند معمولاٌ از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند و به اتاق منزل شما گرما و زیبایی می‌بخشند.

سرویس خواب چوبی – تصویر ۵

ساخت سرویس خواب با فلز : سرویس خواب های فلزی معمولاٌ سبک تر بوده و باعث می‌شود ظاهری مدرن و صنعتی به اتاق ببخشد.

ساخت سرویس خواب با ملامین MDF : این نوع از متریال به مراتب قیمت ارزان تری دارد و برای کسانی که بودجه محدود دارند، مناسب است. اما ممکن است دوام کمتری نسبت به چوب داشته باشد.

 • امکان راحتی و طراحی ارگونومیک سرویس خواب :

هر چه قدر که سرویس خواب از احساس راحتی و آرامش بیشتری برخوردار باشد، به طور حتم می‌تواند باعث شود که کاربر در هنگام خواب حس خوبی داشته باشد، از عواملی که باعث می‌شود در سرویس خواب امکان راحتی خوبی را تجربه نماییم، تخت خواب راحت، ارتفاع مناسب و همچنین پشتی مناسب می‌باشد که به امتیاز سرویس خواب کمک شایانی می‌کند. برای مثال تخت خواب باید به نحوی طراحی شود که برای فرد نه بزرگ باشد نه کوچک

 • توجه به برند و ضمانت سرویس خواب :
  از مهم ترین ویژگی هایی که برای خرید یک سرویس خواب باید بدانیم و جزء اساسی ترین ویژگی های یک سرویس خواب درجه یک می‌باشد، توجه به نام برند و ضمانت نامه سرویس خواب می‌باشد، از همین لحاظ برای خرید سرویس خواب باید به نام برند و میزان گارانتی سرویس خواب توجه داشته باشیم.خرید از برندهای معتبر که میزان سابقه خوبی در این زمینه دارند و همچنین مطمئن بودن از میزان ضمانت و خدمات پس از فروش می‌تواند بهترین انتخاب برای یک سرویس خواب برای اتاق خواب باشد.

در انتها از نکاتی که باید برای سرویس خواب ها توجه داشته باشیم :

در این مقاله بیشتر سعی شد که در رابطه با نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب صحبت شود، برای مثال یک سرویس خواب خوب باید چه ویژگی داشته باشد؟ برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب باید به چه مواردی توجه داشته باشیم؟ برای اتاق خواب باید چه سرویس خوابی انتخاب نماییم که دراین مقاله به جزئیات مهمی توجه شده است که می‌توانیم با رعایت این نکات به زیبا و جذاب بودن دکوراسیون اتاق خواب کمک ویژه ای می‌کند.

توجه : این مطلب، یک تبلیغ رپورتاژ بوده و فوت و فن ساختمان در محتوا و محصولات آن هیچگونه نظری و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا