خدمات طراحیطراحی ویلافن طراحی ساختمان
موضوعات داغ

از ۰ تا ۱۰۰ طراحی ویلا خاص و مدرن را به ما بسپارید.

سبک و اصول طراحی ویلا

طراحی ویلا به عنوان حرفه‌ایی بسیار ظریف، دقیق و با اهمیت شناخته شده است. بنابراین جهت داشتن ویلایی منحصر به فرد لازم است یک تیم متخصص و با تجربه نسبت به طراحی مکان مورد نظر اقدام کنند. عواملی همچون جغرافیای محیط، تکنیک، فرم و… تاثیر زیادی در سبک طراحی ویلاها دارند. معمولا سبک طراحی این نوع سازه به دو بخش تقسیم می‌شود.

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

طراحی ویلا
طراحی ویلا

 

بخش اول طراحی کامل سازه، دارای قسمت‌های مختلفی همچون طراحی خارجی، مصالح مورد استفاده، شیوه ساخت ویلا، نما، پلان و… است. بخش دوم طراحی داخلی سازه ال اس اف که از المان‌ها، چیدمان فضاها، مصالح مورد استفاده، نمای داخلی، پلان موجود و…. تشکیل شده است.

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

انواع سبک‌های طراحی ویلا

طراحی ویلا مدرن: در این سبک می‌توانید از متریال‌هایی همچون شیشه، چوب، بتن، سنگ و… استفاده کنید. در طراحی مدرن پنجره‌های قدی و بلند جهت بهره‌گیری از نور طبیعی جایگاه خاصی دارند. ایجاد فضای باز و پرنور ویلا، تزئینات مدرن و پارتیشن‌ها، جزئیات ساده و به دور از هر گونه تزئینات اضافه، سادگی در طرح و… از شاخصه‌های معماری سبک مدرن می‌باشد.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

در این سبک اتاق مهمان در طبقه همکف قرار می‌گیرد. در صورت داشتن استخر از آشپزخانه می‌توانید به استخر دسترسی داشته باشید. در سبک مدرن، طراحی داخلی ویلا و گیرایی در نما به وضوح خود را نشان می‌دهد.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

طراحی ویلا ایرانی:

طراحی سبک داخلی ویلا ایرانی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. طراحان و معماران زیادی این سبک را شبیه سبک سنتی می‌دانند. در طراحی نمای سبک ایرانی آجر نسوز و قفقازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت محوطه فضای باز و حیاط بسیار قابل توجه می‌باشد. در این سبک برخی افراد علاقمند به داشتن گلخانه در کنار حیاط ویلا می‌باشند. طراحی آلاچیق و حوض در وسط حیاط، نظر افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

طراحی ویلا کلاسیک:

سبک کلاسیک دارای انواع متعددی همچون سبک ویکتوریایی، رومی، ایتالیایی، اسپانیایی و ایرانی می‌باشد. در سبک کلاسیک متریال‌های متنوعی مانند سفال، آجر، چوب و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. بکارگیری سنگ‌هایی همچون اسلیت، شیست، تراورتن، گرانیت، مرمر، آهک، آنتیک بسیار قابل توجه است.

طراحی ویلا کلاسیک
طراحی ویلا کلاسیک

متریال‌هایی که در طراحی سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. همین امر سبب می‌شود مناطق شمال کشور از این متریال‌ها جهت طراحی ویلاها استفاده کنند. سنگ‌ها دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند که در ماندگاری و طول عمر ویلا موثر می‌باشند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

طراحی ویلا روستیک:

یکی از گرایشات طراحی ویلا، طراحی به سبک روستیک می‌باشد که امروزه در بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است. طراحی این سبک، خلق و بازآفرینی فضای خانه‌های روستایی است. به طوری‌که طراحی روستیک جایگاه ویژه‌ای در بین طراحان دارد. در نواحی ییلاقی و روستایی طراحی روستیک سبب به وجود آمدن فضایی صمیمی، گرم، دلنشین و… می‌شود.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

استفاده از متریال‌های خام و طبیعی در طرح روستیک طرفداران زیادی دارد. طراحی این نوع ویلا قابلیت ترکیب با سبک‌های دیگری همچون سبک مدرن دارد. به طوری‌که در طراحی ویلا روستیک فضا با امکانات مدرن طراحی می‌شود. اما پوسته‌ی آن به سبک روستایی می‌باشد.

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا سنتی:

در طرح‌های سنتی از آجر زیاد استفاده می‌شود. حیاط ویلا، آشپزخانه، حوض و… از جمله قسمت‌های مختلف ویلا هستند که به صورت سنتی طراحی و اجرا می‌شوند. ویلاهایی با طرح سنتی، افراد را به خاطرات گذشته و زمان‌های دور می‌کشاند. متریال‌هایی همچون چوب و شیشه نیز در طراحی ویلاهای سنتی از کاربرد زیادی برخوردار می‌باشند.

طراحی ویلا فلت
طراحی ویلا فلت

شیشه‌های رنگی با تکه‌های کوچک نقش فراوانی در زیبایی اتاق‌ها و پنجره‌های چوبی دارند. این شیشه‌ها از کاربرد زیادی جهت نورگیر ویلاهای سنتی برخوردار هستند. نمای خارجی برخی از ویلاهایی که به سبک سنتی طراحی می‌شوند از سفال، چوب، کاهگل و… می‌باشد. متریال‌های مورد استفاده در سبک ویلای سنتی به صورت ترکیبی نیز قابل اجرا است.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

طراحی ویلا لوکس:

حفظ سادگی در طراحی این نوع ویلا از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. هماهنگی عناصر و متریال‌هایی که در نمای بیرونی ویلاهای لوکس بکار برده می‌شود، سبب زیبایی بیشتر ویلا می‌گردد. طراحی ویلاهای لوکس به شیوه‌ای است که بخش‌های مختلف ویلا همچون پذیرایی، آشپزخانه و… نور آفتاب مستقیم بتابد. این امر سبب سرزندگی و شادابی می‌شود. ایجاد پارکینگ، استخر، شومینه، آب‌نماهای کوچک و بزرگ، سالن بیلیارد و… از جمله مواردی هستند که در طراحی ویلا لوکس قابل توجه می‌باشند.

طراحی ویلا ساحلی
طراحی ویلا ساحلی

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

طراحی ویلا لاکچری:

در طراحی این نوع ویلا استفاده از آب‌نمای سنگی، استخر، سایبان و… مشاهده می‌شود. جهت طراحی این نوع ویلا از متریال و مصالح مرغوب و با کیفیت استفاده می‌شود. جهت اِلمان‌های نما، دیوارها، کف‌سازی فضاها از سنگ‌های برش خورده و صیقلی استفاده می‌شود.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

المان‌های تزئینی جهت ستون‌های ویلا جلوه زیبایی به فضا می‌بخشد. یکی از شاخصه‌های مهم این نوع ویلا ارتفاع زیاد سقف‌ها، تجمل‌گرایی، استفاده از وسایل تزئینی و… است. اجرای طرح‌های آزاد و خلاقانه، ارتباط آن‌ها با طبیعت در فضای وسیع این نوع ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است.

طراحی داخلی ویلا:

در طراحی داخلی ویلا رنگ‌ها و تزئینات، نقش موثری در زیبایی ویلاها دارند. طراحان جهت این کار رنگ‌های مکمل را مورد استفاده قرار می‌دهند. بکارگیری رنگ‌های ترکیبی همچون رنگ‌های نقره‌ای و سفید، خاکستری و سفید، آبی کاربنی و سفید و… در طراحی داخلی ویلا قابل توجه می‌باشند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

این رنگ‌ها جهت فضای داخلی و دکوراسیون داخلی ویلاها بی‌نظیر هستند. بکارگیری دیوارکوب، کف‌پوش، پارکت با کیفیت و مرغوب در زیبایی دکوراسیون داخلی ویلا نقش موثری ایفا می‌کنند. نورپردازی مخفی سقف و ستون‌ها نیز جهت طراحی در جذابیت و زیبایی ویلا موثر می‌باشد.

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

طراحی نما ویلا:

جهت طراحی نمای ویلا هماهنگی رنگ‌ها دارای اهمیت می‌باشد. به طوری‌‌‌که هم‌خوانی سایر عناصر با رنگ‌ها سبب زیبایی بیشتر نما می‌شود. در کنار رنگ‌ها نورپردازی نمای خارجی ویلاها در شب، نقش مهمی در جذابیت ویلاها دارند. در برخی از سبک‌ها استفاده از متریال‌های متنوعی همچون سنگ، آجر، شیشه، چوب و… در طراحی نما بسیار قابل توجه می‌باشد. زیرا هر یک از این متریال‌ها کارایی و مزایای خاص خود را دارند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

بکارگیری سنگ‌های با کیفیت جهت نمای دیوارها و ستون‌ها دارای اهمیت می‌باشند. چنان‌چه قصد طراحی نما ویلا، طراحی داخلی و خارجی ویلا و… دارید، حتما طراحی ویلا را به طراحان و معماران متخصص، ماهر و با تجربه بسپارید.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

یکی از مواردی که در طراحی ویلا حائز اهمیت می‌باشد، استفاده از متریال مناسب با توجه به شرایط جوی و آب و هوا می‌باشد. در مناطق شمال به دلیل هوای مرطوب متریال‌هایی همچون آجر، سنگ، سیمان، شیشه، بایرامیکس، سرامیک، کامپوزیت و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نیاز به مشاور دارید : ۰۹۱۲۲۲۳۶۹۷۴

رضا امیری

نوشتاری به آیندگان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا