محیط زیست

آینده پلاستیک در ساخت و ساز

ساخت ویلا در این مقاله بخوانید

پلاستیک در ساخت و ساز

پلاستیک ساخته شده توسط ByFusion، اولین مصالح ساختمانی درجه یک است که به طور کامل از زباله های پلاستیکی ساخته شده است. این مصالح ساختمانی پیشرفته به طور کامل از زباله های پلاستیکی بازیافتی (و اغلب غیر بازیافتی) ساخته شده است.

صنعت ساختمان در زمان های اخیر شاهد اختراع و ترکیب بسیاری از مصالح سبز و پایدار بوده است. این امر باعث افزایش پذیرش استفاده از مواد طبیعی مانند بامبو و کاه و همچنین بسیاری از گزینه های بتن شفاف مصنوعی شده است. همچنین مواد پلاستیکی (ByBlocks) استفاده آسان، سازگار با محیط زیست، ارزان و مناسب برای فضاهای مسکونی یا تجاری هستند.

پلاستیک‌ها (ByBlocks) به ساخت سریع‌تر، تمیزتر و سبزتر از هر بلوک ساختمانی موجود در بازار کمک می‌کنند. ByBlocks همچنین به سازندگان، معماران و افرادی که دست به کار می‌شوند، مصالح ساختمانی پایدار و با کارایی بالا را ارائه می‌دهد که می‌توانند در هر چیزی از دیوارها تا کلبه‌ها و مبلمان گرفته تا نرده‌ها استفاده شوند.

ویژگی هایی که پلاستیک را به یک ماده بسته بندی با ارزش تبدیل می کند دقیقاً همان چیزی است که آن را به یکی از قوی ترین مصالح ساختمانی تبدیل می کند: انعطاف پذیر، عایق بندی خوب و  تخریب نمی ناپذیری آن. همچنین از سیستم اختصاصی بخار و فشار برای درست کردن آنها استفاده خواهد شد.

فناوری ByFusion با پردازش ضایعات پلاستیکی بازیافت شده از هر نوع به مصالح ساختمانی آماده، این کیفیت ها را به حداکثر می رساند و برای سازندگان در سراسر جهان محصولی با کاربری آسان، سازگار با محیط زیست و ارزان برای استفاده در محیط های مسکونی یا تجاری ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

نه تنها ۴۱ درصد کمتر از بلوک های بتنی گازهای گلخانه ای تولید می کند، بلکه زباله تولید نمی کند و می تواند با استفاده از زباله های ساختمانی ایجاد شود. می توان از آنها برای دیوارهای حائل، دیوارهای صوتی، سایبان، تراس، محوطه سازی، مبلمان و غیره استفاده کرد.

ویژگی های مواد پلاستیکی ساختمانی پیشرفته:

پلاستیک ها از نظر ابعادی مشابه بلوک انجماد بتن استاندارد (CMU) هستند و دارای عرض ۱۶ اینچ، ارتفاع ۸ اینچ و عمق ۸ اینچ میباشند. وزن آنها ۱۰ کیلوگرم است و می توان از آن برای ارائه یک ساختار قوی، قابل اعتماد و عایق بندی مناسب استفاده کرد. این  نوع مواد پلاستیکی همچنین شامل دو سوراخ برای عبور میله های فلزی هستند.

پین هایی در بالا و دو فرورفتگی در پایین برای اتصال به یکدیگر در هنگام چیدن اقلام پلاستیکی وجود دارد. پلاستیک ها را می توان با تراکم های خاص سفارشی کرد و ۷۵ درصد سریع تر از آجر یا بلوک های بتنی نصب می شود.

ساخت و ساز با مواد پلاستیکی می تواند به صرفه جویی ۵۰ درصدی در هزینه های مصالح و نیروی کار کمک کند و همچنین ۴۱ درصد گازهای گلخانه ای کمتری از آجرهای بتنی می شود. برخلاف آجرهای بتنی ترک نمی خورد یا خرد نمی شود.

ساختار پلاستیکی این بلوک ها آنها را در برابر حشرات و آب مقاوم می کند . و از آنجایی که پلاستیک رطوبت را جذب نمی کند ، این بلوک ها هنگام غوطه ور شدن در واقع شناور می شوند.

تولید مواد پلاستیکی ساختمانی پیشرفته:

اولین گام به سمت تولید پلاستیک که به عنوان یک مصالح ساختمانی پایدار و با کارایی بالا تعریف می شود، جمع آوری زباله های پلاستیکی دور ریخته شده است که در معرض خرد شدن هستند. سپس، پلاستیک به شدت گرم می شود و در مواد پلاستیکی گنجانده می شود.

بنابراین، اولین سوال این است که چرا از پلاستیک استفاده می کنیم؟ زیرا خواص ذاتی پلاستیک مانند چکش خواری، قابلیت عایق بودن و تمایل به عدم تخریب آسان، آن را به یکی از قوی ترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است.

ByFusion از سیستم بخار و فشار خود استفاده می کند که این ویژگی ها را با پردازش هر نوع زباله پلاستیکی بازیافتی به مصالح ساختمانی آماده افزایش می دهد.

ساخت و ساز با استفاده از مواد پلاستیکی در ساخت و ساز پیشرفته:

برای ساخت و ساز با استفاده از مواد پلاستیکی، مواد اولیه مورد نیاز شامل میله رزوه ای، واشر، مهره، پانل های چوبی یا فولادی، سخت افزار نصب پایه و پوشش می باشد. همچنین هیچ افزودنی، پرکننده، چسب یا ملات برای چسباندن بلوک ها مورد نیاز نیست. ریل ها به پایه پیچ می شوند و با پیچ ها از بین تمام پلاستیک ها عبور می کنند.

مواد پایه می تواند بتن، سیمان ، چوب یا فولاد باشد. بتن چند گزینه برای چسباندن میله های فلزی ارائه می دهد، با قرار دادن میله ها در سیمان هنگام ریختن، سوراخ کردن بتن، و نصب لنگرهای قطره ای یا استفاده از اپوکسی.

پس از اینکه پلاستیک ها روی هم چیده شدند، یک صفحه رویی در چرخه نهایی قرار می گیرد و با واشر و مهره محکم می شود. همچنین می‌توان مهره‌ها را محکم کرد تا لایه‌های پلاستیکی را در کنار هم نگه دارد و آنها را محکم در جای خود قفل کند.

منبع : ساختمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا