خدمات ساخت و سازفن محوطه سازیمحیط زیستوبلاگ

۳ تا از زیباترین ساختمان های تهران کجاست؟

ساخت ویلا ۳ تا از زیباترین ساختمان های تهران

۳ ساختمان زیبا در شهر تهران پایتخت ایران وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم.تهران دارای مقاصد گردشگری چشمگیر بسیاری است. یکی از این مقاصد ساختمان هایی با معماری چشمگیر با معماری اروپایی است. در زیر به معرفی زیباترین ساختمان های گردشگری تهران، اشاره میکنیم.

موزه سینما

موزه سینمای ایران ساختمانی با طراحی چشمگیر با دیوارها و ستون هایی است که با گچ بری های گلدار و پنجره های قاب چوبی قوسی تزئین شده است. این بنا در قرن گذشته در خیابان ولیصر، شمال پایتخت تهران ساخته شده است و همه روزه به جز شنبه از نه صبح تا هفت شب می توان از آن بازدید کرد.

سرای روشن

در خیابان نصیر خسرو، یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران، این بنای غیرعادی قرار دارد که در سال ۱۹۳۲ به عنوان یکی از اولین مراکز تجاری شهر ساخته شد. طراحی ساختمان سطحی از گوتیک است که یادآور معماری اروپایی است.

نوشته های مشابه

موزه زمان

موزه ای واقع در میان باغ ایرانی. این موزه خود یک شاهکار است و بنایی است که حدود ۸۰ سال پیش ساخته شده است و به عنوان کاخ برای یک تاجر ایرانی معروف به «حسین خداد» عمل می‌کرده است، اما امروزه به‌عنوان موزه کار می‌کند تا ساعت‌ها و همه چیز را به نمایش بگذارد. مربوط به آنها

موزه آبگینه تهران

موزه ظروف شیشه ای و سرامیک در ساختمانی زیبا از دوران قاجار قرار دارد که حدود ۹۰ سال پیش توسط احمر قفام به عنوان محل سکونت وی ساخته شد. بعدها این ساختمان به عنوان سفارت مصر مورد استفاده قرار گرفت و قبل از اینکه در سال ۱۹۷۶ به موزه تبدیل شود. این ساختمان سبک معماری اروپایی و ایرانی را با یک راه پله روسی برای اتصال طبقات اول و دوم ترکیب کرده است.

کاخ گلستان

این محوطه شامل مجموعه ای از بناهای سلطنتی است که زمانی مقر حکومت در دوره قاجار بوده است. این بنا آمیخته ای از طراحی ایرانی و غربی با تالارهای فراوان، سقف های آینه کاری شده و کاشی کاری های مزین است. این مکان در سال ۲۰۱۳ به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد.

شمس الاماره

ساختمانی که شاهکاری است که ارزش دیدن در شهر را دارد. در سال ۱۸۶۷، این بنا تنها دو سال پس از ساخت آن به دستور ملک نصیرالدین قاجار تکمیل شد، ساختمانی با دو برج با پنجره‌های قوسی شکل، کاشی کاری پیچیده و تالار باز در وسط.

کاخ سبز

کاخی که در اواخر دوره قاجار ساخته شد و رضاشاه آن را مجدداً طراحی کرد و مدتی قبل از تبدیل آن به مهمانخانه، آن را اقامتگاه خود کرد. این ساختمان دارای طراحی مجللی است که نشان دهنده معماری متمایز ایرانی با فرش های ایرانی، پنجره های کلاسیک و رنگ های زیبا در سراسر ساختمان است.

طراحی ویلا مدرن

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه تهران که بزرگترین موزه هنر ایران محسوب می شود، موزه ای با طراحی چشمگیر از معمار کامران دیبا است که با الهام گرفتن از این طرح از ترکیب عناصر معماری سنتی ایرانی با مدرنیته الهام گرفته شده است.

کاخ مسعودیه

کاخ یکی از زیباترین بناهای تهران است که قدمت آن به دوره قاجار می رسد. این کاخ در سال ۱۸۷۹ میلادی ساخته شد و از آن زمان تاکنون شاهد اتفاقات مهم بسیاری از جمله تأسیس اولین کتابخانه رسمی بوده است. از مهم ترین ویژگی های بنا می توان به گچ کاری، معرق کاری و باغ های زیبا اشاره کرد.

تئاتر شهر

تائترشهر ساختمانی است که  در سال ۱۹۷۲  ساخته شده، با طراحی استوانه ای که ترکیبی از طراحی سنتی و مدرن است. شاید متمایزترین ویژگی این ساختمان ورودی بزرگ ساخته شده از چوب باشد که به بازدیدکنندگان احساس خاکی شگفت انگیزی می دهد.

منبع : ساختمان

رضا امیری

نوشتاری به آیندگان...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا